Van den Bent en golfclub werken samen

Sneek - Cliënten van de J.P.van den Bent Stichting 'runnen' sinds 1 april het clubhuis van Golfclub Gaasterland in het kader van een samenwerkingsverband tussen de twee organisaties.

Initiatiefnemer van dit project is Dave Tearney. Aangezien de Sneker in het verleden leidinggevende was op een dagbestedingslocatie voor mensen met een verstandelijke beperking, kwam hij al snel met het voorstel om een samenwerking met deze doelgroep aan te gaan. Zijn insteek hierbij is integratie en het creëren van een passende werkplek voor mensen met een beperking. Sinds een aantal maanden zijn de cliënten van de JP van den Bent Stichting aan het proefdraaien en de ervaringen zijn absoluut positief. Volgens bestuurslid Frans Nijman van de golfclub zorgen de cliënten voor een nieuwe dynamiek. ,,Het  plezier straalt er vanaf en zowel onze leden als greenfee-spelers zijn zonder uitzondering enthousiast." Caroline Slieker van de Stichting, is bijzonder blij met de mogelijkheid om haar mensen ervaring op te laten doen in het 'gewone  leven'. ,,De samenwerking past naadloos in onze slogan: ‘Wat de JP van den Bent Stichting vandaag nog niet in huis heeft, kan morgen al heel gewoon zijn!’ Mensen met een beperking willen graag hun wensen, dromen en idealen verwezenlijken en veel van onze cliënten dromen van een baan in de horeca-dienstverlening. De Golfclub Gaasterland stelt hen daar nu toe in staat." De JP van den Bent werkt in Gelderland, Overijssel en Friesland vanuit een centraal bureau in Deventer. Zij ondersteunt mensen die een indicatie van het CIZ hebben of een beschikking van de gemeente. Slieker : ,,Iedereen met een lichte, ernstige of meervoudig verstandelijke beperking en van alle leeftijden zijn welkom gebruik te maken van onze dienstverlening. Wij bieden hen de noodzakelijke ondersteuning: bij crisis- en overbruggingsopvang, dagactiviteiten en/of werk, logeren en deeltijdopvang, trainen en wonen. Iedere cliënt heeft een persoonlijk begeleider, die de wensen en mogelijkheden samen met de cliënt vertaalt naar concrete doelen. Die worden uitgezet in activiteiten en geëvalueerd." Golfclub Gaasterland is één van de eerste verenigingen die mensen met een verstandelijke beperking op deze manier inzet en bevestigt hiermee nog eens haar opmerkelijke status in de golfwereld. ,,Onze baan staat bekend als één van de mooiste natuurbanen van Nederland en was de eerste golfbaan in Europa die voldeed aan de strenge voorwaarden om een Groenlabel te krijgen," aldus Nijman. ,,Wilt U eens komen kijken of spelen , ons clubhuis , de leden van de club en de medewerkers van de JP van den Bent Stichting staan klaar om U gastvrij te onthalen !”