Bloemen Jopie Huisman in veilinghuis IJlst

Lemmer - IJLST - Bij Veilinghuis Ald Fryslân wordt een aquarel van Jopie Huisman aangeboden. Afgebeeld is een vaas met rode klaprozen. De taxatiewaarde van de aquarel is 4500 tot 6500 euro.

Het is bekend dat Jopie Huisman bij bepaalde gelegenheden in plaats van een bos bloemen mee te nemen, als aardigheidje een geschilderd boeket of een paar getekende bloemen overhandigde. Het maken van een tekeningetje of een aquarel was voor deze getalenteerde schilder een peulenschil. Bovendien kostte het hem financieel bijna niets en hij hoefde er ook niet voor naar de bloemist! Vandaag de dag zijn juist deze tekeningen specialer dan het bosje bloemen destijds. Het is immers slechts voor een enkeling weggelegd om er thuis van te kunnen genieten. De bloemstillevens zullen in de komende decennia steeds ergens anders een plekje aan de muur krijgen. In het boek ‘Jopie Huisman. De andere kant’ staan enkele fraaie voorbeelden van tekeningen van diverse bloemen. Deze werken werden aangeboden als huwelijkscadeau of werden bij andere bijzondere gelegenheden overhandigd. Een voorbeeld is het schilderij de ‘Tulpen voor Sjoukje’. De afgebeelde vaas met rode klaprozen is een aquarel die volgens overlevering door Jopie is gegeven aan zijn moeder, die op haar beurt de aquarel weer doorgegeven heeft aan een vriendin. De dochter van deze mevrouw stelt zelf geen prijs op dit werk en biedt het maandag 16 juni aan op de veiling. Een ieder die dit werk een keer wil bewonderen kan dit kosteloos doen op de open kijkdagen morgen 13, zaterdag 14 en zondag 15 juni bij Veilinghuis Ald Fryslân, Roodhemsterweg 8 te IJlst.