Zwerfafvuilfuiken in Sneker grachten

SNEEK - De gemeente Súdwest-Fryslân heeft als proef twee zwerfafvalfuiken laten plaatsen in de grachten.

De zwerfafvalfuiken zijn door Nagelhout Woudsend BV aangelegd in de gracht ter hoogte van de Jousterkade en ter hoogte van het Grootzand. ,,Als de fuiken goed bevallen, dan plaatsen we ze op meerdere plekken in onze gemeente”, zegt wethouder Erik Faber.

Er ligt veel zwerfafval in de grachten van Sneek. Gelukkig haalt de vrijwilligersgroep Suver Skjin dit geregeld weg. Ze kunnen alleen wel wat hulp gebruiken.

Zwerfafval staat steevast in de ergernissen-top 3 van onze gemeente. Het is slecht voor het milieu en het staat slordig. Uiteindelijk komt zwerfafval in de oceaan terecht en spreken we van plastic soep.

Wethouder Faber is blij met de afvalfuiken: ,,Het is erg jammer dat er nog steeds zwerfafval in het water terecht komt. Met het plaatsen van de fuiken, hoop ik dat we de vrijwilligers van Suver Skjin kunnen helpen. Het zwerfafval gaat nu naar één punt. Dus voor Suver Skjin en voor onze collega’s van de reiniging is het nu gemakkelijker om het afval weg te halen.”