Leren op echte werkplek

SNEEK - Het project “Leren, werken, reizen” op het voortgezet speciaal onderwijs van de Piet Bakkerschool in Sneek beleeft vandaag zijn de feestelijke aftrap.

Sinds dit schooljaar hebben zich verschillende leer-werkbedrijven verbonden aan de Piet Bakkerschool. ,,Vanaf 5 september zijn onze leerlingen een dag per week op een bedrijf aan het leren en werken met een begeleider (leraar of onderwijsassistent) van onze school. Voor onze leerlingen betekent het heel veel, te kunnen leren op een echte werkplek”, aldus directeur Marjo Bootsma van de Piet Bakkerschool. In totaal leren en werken ze op 10 verschillende plekken, in Sneek, Leeuwarden, Wommels, Hommerts, Pingjum en Scharnegoutum. Het gaat om Dorpshuis Oan it Far in Hommerts, De Nije Trije in Pingjum, de Sneker Sporthal, de Jumbo supermarkt in Wommels, Dekker drukkerij Leeuwarden, Schrale in Scharnegoutum, transportbedrijf Hoekstra BV, Philadelphia, Poiesz supermarkt in Sneek en Friso Bouwgroep in Sneek. De school aan het Plevierenpad is er erg blij mee. Wel diende zich een probleem aan. Bootsma: ,,Een struikelblok was voor ons het vervoer. Want hoe komen onze leerlingen bij deze bedrijven?” Vervoerder Arriva hielp de Piet Bakkerschool uit de brand met de zogenaamde ‘Voor elkaar pas’. Met behulp van deze pas, gratis voor de leerlingen van de Piet Bakkerschool, leren de jongeren reizen met het openbaar vervoer (trein en bus). Ze leren met deze pas zelfstandig reizen, in dit geval van en naar de leer- werkplekken. Lees het hele artikel vandaag in het Sneeker Nieuwsblad.